Diary Greek

Post Reply
admin
Site Admin
Posts: 3118
Joined: Wed Dec 11, 2019 8:31 am
Has thanked: 4 times

Diary Greek

Post by admin »

6:30 - I wake up, then I brush my teeth and wash my face, I dress myself. 6:30 - Ξυπνάω, μετά πλένω τα δόντια μου και πλένω το πρόσωπό μου, ντύνομαι.
7:00 - I have breakfast. For breakfast I prepare: 2 pieces of bread with cotton cheese, ham, a tomato and lettuce and a cup of coffee without sugar. 7:00 - Τρώω πρωινό. Για πρωινό προετοιμάζω: 2 φέτες ψωμί με τυρί κότατζ, ζαμπόν, ντομάτα και μαρούλι και μια κούπα καφέ χωρίς ζάχαρη.
7:30 - I wash a plate and a cup after breakfast, grab my laptop, my bag and go to work. 7:30 - Πλένω το πιάτο και την κούπα μετά το πρωινό, παίρνω τον φορητό υπολογιστή μου, την τσάντα μου και πάω στη δουλειά.
at 8:00 - I arrive at work. During the working day I contact with different clients, do negotiations, prepare different papers... at 8:00 - Φτάνω στη δουλειά. Μέσα στην μέρα, έρχομαι σε επαφή με διαφορετικούς πελάτες, κάνω διαπραγματεύσεις, ετοιμάζω διάφορα χαρτιά...
16:30 - I finish my work. 16:30 - Τελειώνω τη δουλειά.
17:00 - I go to a store to buy a meal for tomorrow. 17:00 - Πηγαίνω σε ένα κατάστημα για να αγοράσω ένα γεύμα για αύριο.
18:00 - I arrive home. 18:00 - Φτάνω στο σπίτι.
18:30 - I have my dinner, I prepare: vegetable soup and pork chops with a boiled potato and a salad with a cabbage, a carrot, an onion, a little of mayonnaise. I drink a cup of green tea. 18:30 - Τρώω το δείπνο μου, Προετοιμάζω: Σούπα λαχανικών και χοιρινές μπριζόλες με μια βραστή πατάτα και μια σαλάτα με λάχανο, ένα καρότο, ένα κρεμμύδι, λίγη μαγιονέζα. Πίνω μια κούπα πράσινο τσάι.
19:00 - I wash all dishes after my dinner. Then I watch TV, read a book and have a rest. 19:00 - Πλένω όλα τα πιάτα μετά το δείπνο μου. Μετά βλέπω τηλεόραση, Διαβάζω ένα βιβλίο και ξεκουράζομαι.
22:00 - I take a shower and go to bed. Tomorrow is the next working day. 22:00 - Κάνω ένα μπάνιο και πηγαίνω για ύπνο. Αύριο είναι άλλη μια μέρα που δουλεύω.
Post Reply